Mikrocement to stosunkowo nowa technika budowlana, która zyskuje na popularności w ciągu ostatnich kilku dekad. W przeciwieństwie do tradycyjnego betonu, mikrocement wykorzystuje cement zmieszany z małymi kawałkami skał, często odzyskanymi z innych projektów. W ten sposób powstaje materiał, który jest lżejszy od betonu i łatwiejszy w obróbce, a także bardziej przyjazny dla środowiska – jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i może być wykorzystany do produkcji energii po jego związaniu.
Mikrocement jest zwykle używany do wykonania warstwy wykończeniowej na ścianie – nadaje powierzchni czystą, gładką teksturę, wzmacniając jednocześnie strukturę ściany i chroniąc ją przed uszkodzeniem przez wodę. Jest on również stosowany w budownictwie w wielu krajach europejskich, szczególnie we Francji i Włoszech, ale nie został tak szeroko przyjęty w Ameryce ze względu na trudności w znalezieniu doświadczonych pracowników, którzy są zaznajomieni z mikrocementem. Jednak niektóre firmy oferują obecnie programy szkoleniowe dla osób chcących wejść w tę rozwijającą się dziedzinę.
Mikrocement stał się popularny w ostatnich latach ze względu na wiele korzyści: jest niezwykle wydajny w użyciu, co czyni go skutecznym wyborem dla tych, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy, może być formowane w dowolnym kształcie lub dekoracyjny wzór, a to może być pigmentowane prawie każdy kolor można sobie wyobrazić.
Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowdom.pl